امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احادیث تکان دهنده درباره ی ظهور..
نویسنده پیام
سید محمدرضا مرتضوی آفلاین
(مدیر انجمنِ دین و زندگی)

موضوع‌ها: 28
اعتبار: 38
ارسال: #11
RE: احادیث تکان دهنده درباره ی ظهور..
1) امام صادق : چه بسيار از كساني كه ادعاي پيروي او را دارند، ولي پس از ظهور حضرت از او روي برميگردانند.
(ميزان الحكمه، ري شهري، ج1، ص292)

2) امام باقر علیه السلام : زمانی که قائم قیام کند دشمنی آشکارتر از فقها ندارد و اگر شمشیر بدستش نباشد فقها فتوای قتل او را می‌ دهند.
(بیان الائمة (ع) ج 3 ص 99)

3) فضیل بن یسار: از امام صادق علیه السلام شنیدم که فرمود: قائم ما چون قیام کند از جهل مردم شدید تر از آنچه رسول الله صلی الله علیه و آله با آن از سوی نادانان زمان جاهلیت روبرو شد ، روبرو میشود عرض کردم چگونه ممکن است.
فرمود: همانا رسول خدا صلی الله علیه و آله در حالی به میان مردم آمد که آنان سنگ و کلوخ و چوبهای تراشیده و مجسمه های چوبین را میپرستیدند ولی قائم ما چون قیام کند در حالی به میان میآید که جملگی کتاب خدا را علیه او تاویل میکنند ، و علیه او بوسیله ی آن استدلال مینمایند.
سپس فرمود: اما بدانید که به خدا سوگند که عدالت او همانگونه که گرما و سرما نفوذ میکند به داخل خانه های آنها نفوذ خواهد کرد.
(غیبت نعمانی باب17 ص481)

4) ابو بصیر گوید: به امام صادق علیه السلام عرض کردم: مرا از معنای این سخن امیرالمومنین علیه السلام که فرموده "اسلام غریب آغاز شد و بزودی بدان حال که آغاز شده بازخواهد گشت ، پس خوشا به حال غربا!" آگاه فرمائید.
حضرت فرمود: ای ابا محمد حضرت قائم هنگامی که قیام فرماید دعوت جدیدی را آغاز میکند ، همانطور که رسول خدا صلی الله علیه و آله دعوت فرمود... .
(غیبت نعمانی باب22 ص525)

5) أبان بن تغلب از امام صادق علیه السلام روایت کرده که فرمود : چگونه خواهی بود زمانی که میان دو مسجد جنگ رخ بدهد . و آنگونه که مار به آشیانه خود پناه می برد علم و دانش به گوشه ای خزیده و نهان خواهد شد و شیعیان با یکدیگر اختلاف پیدا کرده و بعضی ، برخی دیگر را دروغگو خطاب کرده و برخی ، بصورت بعضی دیگر آب دهان خواهند انداخت ، عرض کردم : فدایت شوم ، آیا آن زمان از خیر خبری نخواهد بود ؟
سه بار فرمود ، بلکه خیر کامل آن زمان خواهد بود! .
(الکافی : ج ۱ ص ۳۴۰ ح ۱۷)

(02-06-2014، 12:28 AM)mimasam نوشته است:
(02-05-2014، 11:09 PM)Havva نوشته است: سلام
ببخشید چرا نباید تکان دهنده باشه؟؟؟؟
شما فاصله دیدید با زمان حال؟؟؟
خسته نباشید!!!!چرا؟
1-تکان دهنده هست از چه لحاظ؟ ...از این لحاظ که دنیا و انسانها در چه بلایی گرفتار میشوند؟ اگر برای همه باید تکان دهنده باشد، که اگر باشد هیچ وقت دنیا و انسانها در چنین بلایی گرفتار نمیشوند. اگر برای مومنان تکان دهنده باشد ، که نباید چنین باشد مومن باید منتظر باشد و انتظار امنیتش را تضمین میکند...
2- ما در مقطعی از زمان قرار داریم که مردم بسیاری از نقاط جهان رو به سمت خوبی ها هستند(هر چند سلطه گران بر این مردم قدرتشان بیشتر است)منظورم200 سال اخیر هست که جهان و مخصوصا غرب از ان وضعیت بد بیرون اومده....(اطلاعاتم تو این زمینه کاملا مبتدی هست ولی همینقد میدونم)

سلام بزرگوار
برای مومن حداقل از این لحاظ تکان دهنده است که مثلا وقتی میخونه:

"روزگاری خواهد آمد که دین خدا تکه تکه خواهد شد. سنت من در نزد آنان بدعت و بدعت در نزد آنان سنت باشد ، شخصیت های بزرگ در نزد آنها حیله گر خوانده می شوند و اشخاص حیله گر در نزد مردم، با شخصیت و وزین خوانده شوند .
مومن در نزد آنان حقیر و بی مقدار می شود و فاسق به پیش آنها محترم و ارجمند باشد ، کودکانشان پلید و گستاخ و بی ادب و زنانشان بی باک و بی شرم و بی حیا شوند، پناه بردن به آنها خواری و اعتماد به آنان ذلت و درخواست چیزی از آنها نمودن، جامه درویشی به تن کردن و مایه بیچارگی و ننگ است ...."

براش قابل تامل و تفکر میشه که نکنه من هم در این زمان هستم و در دینی هستم که سنت رسول خدا نیست بلکه بدعت است و...
با ادامه ی تفکراتش میتونه به چیزای بارزشی برسه و... خلاصه باعث رشده.

چرا هیچوقت دنیا و انسانها در چنین بلاهایی گرفتار نمیشن؟
مثل "از ایمان جز نامی و از اسلام جز آثاری و از قرآن جز درس نماند. ساختمان های مسجدهایشان آباد باشد ولی دلهایشان از جهت هدایت خدا خراب شود ."
با تشکر.
ايمان مؤمن كامل نمى شود، مگر آن كه 103 صفت در او باشد:... باطل را از دوستش نمى پذيرد و در مقابله با دشمن، حق را پايمال نمى كند.
* حضرت محمد علیه و آله السلام *
(مستدرک الوسائل، ج 11،ص180)
(آخرین ویرایش در این ارسال: 06-25-2015، 09:13 PM، توسط سید محمدرضا مرتضوی.)
06-25-2015، 08:54 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
سید محمدرضا مرتضوی آفلاین
(مدیر انجمنِ دین و زندگی)

موضوع‌ها: 28
اعتبار: 38
ارسال: #12
RE: احادیث تکان دهنده درباره ی ظهور..
امروز دو تا روایت توجه خودم رو جلب کرد گفتم به اشتراک بزارم:

1) رسول خدا علیه و آله السلام: متابعت ميكند دجال را از امت من هفتاد هزار عمامه بسر.
(الزام الناصب چاپ قديم ص١٨١ - ياتي علي الناس ص٢٥٤)

2) امام صادق علیه السلام: کسى از ما اهل بیت براى دفع ظلمى یا گرفتن حقى قبل از قیام قائم ما، قیام نکرده و نمى‌کند، مگر به مصیبت و بلیّه دچار مى‌شود و قیامش سبب ازدیاد کراهت و رنج ما و شیعیان ما مى‌شود.
(صحیفه سجادیه، «مقدمه» ص 12)
ايمان مؤمن كامل نمى شود، مگر آن كه 103 صفت در او باشد:... باطل را از دوستش نمى پذيرد و در مقابله با دشمن، حق را پايمال نمى كند.
* حضرت محمد علیه و آله السلام *
(مستدرک الوسائل، ج 11،ص180)
07-19-2015، 03:38 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان