امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جشنواره فیلم فجر
نویسنده پیام
mimasam آفلاین
(ناظم انجمن)

موضوع‌ها: 109
اعتبار: 35
ارسال: #1
جشنواره فیلم فجر
1-با تاخیر ، ولی همچنان ادامه دارد
پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

مراسم اختتامیه سی‌و‌دومین جشنواره فیلم فجر در برنامه "سینمایش" به طور زنده از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.
برنامه «سینمایش» مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر را به طور زنده از ساعت ۱۸:۳۰ پحش می‌کند و اجرای برنامه را شهریار ربانی بر عهده دارد. قرار است در خلال این برنامه کارشناسان سینمایی درباره شرایط جشنواره امسال بحث و گفت‌وگو کنند.

اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۲۲ بهمن ساعت ۱۸:۳۰در برج میلاد برگزار می‌شود. این برنامه مراسم افتتاحیه این جشنواره را در تالار وحدت به طور کامل پوشش داد.
بجاي اينكه با يك تير چندين هدف رو نشانه رويد...هدف بزرگتري رو انتخاب ، و با چندين تير اون رو بزنيد
رنگ همه باشیم و در عین حال بی رنگ، مثل نور.
02-11-2014، 09:46 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
mimasam آفلاین
(ناظم انجمن)

ارسال: #2
RE: جشنواره فیلم فجر
[تصویر:  125554_967.jpg]

[تصویر:  125550_444.jpg]
[تصویر:  125557_649.jpg]
[تصویر:  125553_168.jpg]
بجاي اينكه با يك تير چندين هدف رو نشانه رويد...هدف بزرگتري رو انتخاب ، و با چندين تير اون رو بزنيد
02-11-2014، 09:47 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
mimasam آفلاین
(ناظم انجمن)

ارسال: #3
هیات داوران بخش فیلم‌های اول نگاه نو جشنواره‌ی فیلم فجر برگزیدگانشان را معرفی کردند.
به گزارش خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوالسحن داودی، محمد علی باشه آهنگر،پیمان قاسم‌خانی، عزیزالله حمیدنژاد و اکبر نبوی برگزیدگان این بخش را بدین شرح معرفی کردند:

آشنایی با جشنواره بین‌المللی فیلم فجر
در بخش دستاوردهای فنی و هنری سه دیپلم افتخار اهدا شد:

دیپلم افتخار بازیگری به امیر جدیدی برای فیلم‌های «پایان خدمت» و «سیزده»

دیپلم افتخار بازیگری پانته‌آ پناهی برای فیلم «خانوم»

دیپلم افتخار فیلمبرداری مسعود سلامی برای فیلم «ناخواسته»

در بخش بهترین فیلمنامه دیپلم افتخار به سیدجلال دهقانی برای «خانه‌ای کنار ابرها»

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به محمدهادی نائیجی برای فیلم «حق سکوت»

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری به جمشید محمودی برای فیلم «چند متر مکعب عشق»

سیمرغ بلورین بهترین فیلم به نوید محمودی برای فیلم «چند متر مکعب عشق»

و جایزه ویژه هیأت داوران به هومن سیدی برای فیلم «سیزده» اهدا شد و این کارگردان جایزه‌اش را به رئیس جمهور اهدا کرد.
02-11-2014، 10:03 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
mimasam آفلاین
(ناظم انجمن)

ارسال: #4
سیمرغ‌های بلورین جشنواره‌ی فیلم فجر در بخش سینما حقیقت (مستند) به برگزیدگان اهدا شد.
به گزارش خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بخش اول مراسم اختتامیه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر، برگزیدگان بخش مستند معرفی شدند.

سیمرغ بلورین بهترین دستاورد فنی و هنری بخش مستند اهدا شد به مهدی نورمحمدی برای تصویربرداری «در پناه بلوط»، سیمرغ بهترین پژوهش و متن اهدا شد به مستند «گونگاندین به بهشت نمی‌رود»، سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به محسن استادعلی برای فیلم «جایی برای زندگی»، جایزه ویژه هیأت داوران به مجتبی میرطهماسب ، سیمرغ بهترین فیلم مستند هم به مرتضی رزاق کریمی برای فیلم «خاطراتی برای تمام فصول» اهدا شد.
02-11-2014، 10:04 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
mimasam آفلاین
(ناظم انجمن)

ارسال: #5

برندگان بخش سینمای ایران (سودای سیمرغ)

جوایز بخش سینمای ایران ـ مهمترین بخش جشنواره ـ به شرح زیر اعلام و اهداء شد:

* سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه بصری: سید هادی اسلامی برای فیلم «چ».
سخن اسلامی پس از دریافت سیمرغ: از ابراهیم حاتمی کیا تشکر می کنم.

* دیپلم افتخار بهترین چهره پردازی: محسن دالوند «همه چیز برای فروش»
سخن دالوند پس از دریافت دیپلم افتخار: جایزه را تقدیم می کنم به یوسفی و امیر ثقفی.

* سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی: حمیدرضا سلیمانی برای فیلم های «چ» و «رستاخیز».

* سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس (مدیریت): مجید میرفخرایی برای فیلم «رستاخیز»
سخن میرفخرایی پس از دریافت سیمرغ: از آقای درویش تشکر می کنم برای شجاعتش و از آقای علیقلی زاده که به صنعت سینمای ایران اعتماد کرد.

* سیمرغ بلورین بهترین صدا: بهمن اردلان و سید علیرضا علویان برای فیلم «چ».
سخن علویان پس از دریافت سیمرغ: خوشحالم که جایزه را از الگوی خودم جهانگیر میرشکاری گرفتم. از ابراهیم حاتمی کیا هم تشکر می کنم که به من اطمینان کردند. اگراین جایزه در دست من است به خاطر کارگردانی به جای او و تلاش گروه بود.
سخن اردلان پس از دریافت سیمرغ: خاز مادر و همسر و خانواده ام و صبوری آنها تشکر می کنم. از هیأت داوران و مسؤولان جشنواره هم تشکر می کنم.

* دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: میلاد کی مرام برای فیلم «خط ویژه».
سخن کی مرام پس از دریافت دیپلم افتخار: من نماینده بچه های خط ویژه هستم و دوست دارم هرکس این فیلم را دیده، برای آن و برای «مصطفی کیایی» که امشب شب تولدش است کف بزنید. برای مسعود کیمیایی و سرکار خانم گلاب آدینه هم کف بزنید. این جایزه را هم تقدیم می کنم به بیمارستان محک و کودکان سرطانی.

* سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: بابک حمیدیان برای فیلم های «چ» و «رستاخیز».
سخن حمیدیان پس از دریافت سیمرغ: شهید اصغر وصالی همواره به من یادآوری می کنند که ما بی چرا زندگانیم و آنان بی چرا مردگان اند. تجربه کار با احمدرضا درویش و ابراهیم حاتمی کیا تجربه ای درخشان است. چشم امید ما اول به خدا و بعد به رییس جمهور است. به ایشان بگویید می خواهیم خواسته هایمان را بی واسطه و از فاصله یک متری به ایشان بگوییم.

* دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل زن: ملیکا شریفی نیا و هنگامه حمیدزاده برای فیلم «اشباح».
سخن شریفی نیا پس از دریافت دیپلم افتخار: از مهرجویی، مادرم که عشق من است، پدرم که قلب من است و خواهرم که همه وجودم است تشکر می کنم.
سخن حمیدزاده پس از دریافت دیپلم افتخار: تلخی همه روزهای دلتنگی، اینجوری شیرین شد.

* سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن: شبنم مقدمی برای فیلم «امروز».
سخن مقدمی پس از دریافت سیمرغ: جایزه ام را به مادر و پدرم تقدیم می کنم. خیلی ممنون.

* دیپلم افتخار بهترین موسیقی متن: کارن همایون فر برای فیلم «همه چیز برای فروش».
سخنان همایون فر: از خانواده ام و هیأت داوران تشکر می کنم. ما در سینمای خود به هر چیز خارجی نیاز داشته باشیم به آهنگساز خارجی نیاز نداریم.

* سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن: استفان واربک برای فیلم «رستاخیز».
استفان واربک برای دریافت جایزه در ایران حضور نداشت!

* سیمرغ بلورین بهترین تدوین: حسین وند برای فیلم «چ».
سخن حسین وند پس از دریافت سیمرغ: شانس آوردیم خانم صفیاری انصراف داد چون معمولاً ایشان همه جایزه ها را درو می کند. از داریوش مهرجویی تشکر می کنم چون من با فیلم میهمان مامان ایشان شناخته شدم. این جایزه را به روح پدر و مادرم تقدیم می کنم.

* سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری: حسین جعفریان برای فیلم «رستاخیز».
سخن حسین جعفریان پس از دریافت سیمرغ: خوشحالم که این جایزه را ازدست گلمکانی و کلاری گرفتم. از درویش، علیقلی زاده و حاتمی کیا تشکر می کنم. از گروه همکارانم هم تشکر می کنم. از پسرم «آزاد» هم تشکر می کنم که مشوق و منتقد من است؛ در دولت قبل که نتوانست امیدوارم در دولت اعتدال و امید بتواند فیلمش را بسازد!

* سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد: رضا عطاران برای فیلم «طبقه حساس».
سخن عطاران پس از دریافت سیمرغ: خدا را شکر اون شکلات خوری نصیبم نشد. من یک سیمرغ تو خونه دارم این را با اون جفت می اندازم تا تولیدی سیمرغ راه بیاندازم!

* سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن: مریلا زارعی برای فیلم «شیار 143».
سخن زارعی پس از دریافت سیمرغ: تشکر می کنم از هیأت داوران که تلاش من به دلشان نشست. خدا را شکر که در نقشی حساس و مسؤولیت برانگیز بازی کنم. این سیمرغ حاصل سالها رنج و تجربه کار با کارگردانانی است که با آنها کار می کنم. از همه تشکر می کنم مخصوصاً از آقای حاتمی کیا که شما را متوجه ارزش شیار 143 کرد. از خانم نرگس آبیار هم تشکر می کنم و خوشحالم که یک فیلمساز زن متعهد به فیلمسازان ما اضافه شد. از همه گروه شیار 143 تشکر می کنم. به احترام همه مادران و زنان سرزمین که عزیزانشان را برای حفظ این سرزمین و آب و خاک و ناموس تقدیم کردند بایستد و این مادران شهدا را تشویق کنید.

* سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه: بهروز افخمی برای فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران».
سخن افخمی پس از دریافت سیمرغ: من امشب کلک خوردم، آمده بودم دست بزنم چون بهمن گفتند برنده نشدم. از هیأت داروران تشکر می کنم که امسال کارشان سخت بود، من پارسال جزء هیأت داوران بودم ولی مارمان سخت نبود، اما امسال فیلم خوب زیاد بود. امیدوارم جایزه فیلمنامه اقتباسی از فیلمنان اوریژینال جدا شود تا حق نویسندگان اوریژینال ضایع نشود، چون فیلمنامه اوریژینال سخت تر است.

* سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی: احمدرضا درویش برای فیلم «رستاخیز».
درویش در سالن حضور نداشت. جایزه را تهیه کننده دریافت کرد و آن را به «آرش آصفی» اهداء کرد.

* دو جایزه ویژه هیأت داوران: نرگس آبیار برای فیلم «شیار 143» و حمید نعمت الله برای فیلم «آرایش غلیظ».
سخن آبیار پس از دریافت جایزه و سیمرغ: این فیلم را با سپاس بی پایان از مادرم، تقدیم می کنم به مقام مادر، بویژه به مادران رزمندگانی که جنگیدند، زخمی شدند، اسیر شدند و شهید شدند. امیدوارم روزی برسد که »حاج کاظم»ها در سرزمیخن خود غریبه نباشند.
سخن نعمت الله پس از دریافت جایزه و سیمرغ: از همه و از هیأت داوران تشکر می کنم.

* سیمرغ بلورین بهترین فیلم: سید جمال ساداتیان و بهروز افخمی برای فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» و علیقلی زاده برای فیلم «رستاخیز».
سخن ساداتیان پس از دریافت سیمرغ: خوشبختانه در سینمای ما کارهای بزرگ زیاد شده و جوایز بزرگی گرفته، ولی متأسفانه گاهی در داخل مورد بی مهری قرار می گیرد. اجازه بدهیم همه سلیقه ها بتوانند فیلم تولید کنند.
سخن علیقلی زاده پس از دریافت سیمرغ: از مرحوم محمد طاهری که در سانحه ای در این فیلم از دنیا رفت یاد می کنم. اسطوره ها و مفاهیمی در تاریخ ماست که امیدواریم با این پروزه های بزرگ در سینمای ملی ایران بپردازیم. امیدوارم اعتماد به نفس به این سینما افزوده بشود
02-11-2014، 11:56 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان