امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فیلم احساسی یا فلسفی
نویسنده پیام
طالب آفلاین
(کاربر فعال)

موضوع‌ها: 121
اعتبار: 40
ارسال: #1
فیلم احساسی یا فلسفی
به نظر من فیلمی خوبه که یا کمک جدّی به برانگیختگی احساسات کنه و یا فکر آدم رو به حرکت در بیاره ؛
اگه هر دو رو با هم داشته باشه که دیگه عالیه .
امّا فیلمی که فقط برای سرگرمی باشه رو زیاد نمیپسندم ؛ اگرچه منکر مطلق ارزش چنین اثری نیستم ، امّا قدر و قیمتش رو پایین میبینم .
شما چطور ؟ چه تقسیم بندی هایی برای فیلم ها میشناسین ؟ و کدومشون رو میپسندین و چرا ؟
به خودم برسم ، بعید میدونم حل نشده ای بمونه .
02-04-2015، 10:03 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
hichkas آفلاین
(مدير انجمن)

موضوع‌ها: 94
اعتبار: 71
ارسال: #2
RE: فیلم احساسی یا فلسفی
سلام آقا طالب
محتیر ذهن کنجکاوتون هستم
خیلی خوبه البته
..................................
من در هر صورت در هر سبکی فیلمی رو می پسندم که هدفدار باشه و هدفش به ارتقا انسان کمک کنه
فرقی نداره طنز باشه
احساسی باشه
فلسفی باشه
البته به شخصه فیلم هایی که فلسفی باشه و ذهن رو در جهت مثبت در گیر کنه رو بیشترذ می پسندم
اما سایر سبک ها و نوع فیلم ها رو هم دوست دارم به شرطی که هدف دار باشه البته هدفی مثبت
به نظر من هم طنز صرفا جهت سرگرمی فاقد ارزشه
طنز بهترین وسیله برای انتقال افکار و اهداف می تونه باشه چون بیشتر استقبالش می کنن
طنز می تونه محتوای عمیقی داشته باشه
مثلِ سریال مسافران اثرِ رامبد جوان
واقعا طنز ارزشمندی بود به نظرم
و کاملا قابل تامل بود
فیلم احساسی هم همینطور اگر هدف صرفا برانگیختن احساس باشه چه ارزشی می تونه داشته باشه؟
از نظر من فیلم هدفدار موثره
حالا در هر زمینه ای که باشه
و هرچه کارگردان ماهرتر و باهوش تر باشه بهتر می تونه هدفش رو انتقال بده
ببخشید که اطلاعاتم در همین حد و ناقصه
موفق باشید

يادم باشد قبل از آنکه در مورد راه رفتن کسی قضاوت کنم

اول کمی با کفشهایش راه بروم
(آخرین ویرایش در این ارسال: 02-25-2015، 10:39 AM، توسط hichkas.)
02-05-2015، 12:40 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
طالب آفلاین
(کاربر فعال)

موضوع‌ها: 121
اعتبار: 40
ارسال: #3
علیک سلام رویا خانم
در سطوح بالا ، فصل انسان ها ، مقدار کاویدن کنج هاست
....................................
آفرین ، معیار خوبی دادین : «هدفدار بودن»
هدف یه فیلم دل مخاطبانه ، هدف یه فیلم عقلشون و هدف یکی هم خیالشون و ...
فیلمی که فقط گرمای سر آدم رو زیاد کنه ، هدفش مشغول کردن آدمه که اگرچه خوبه لکن خوبیش کمه
امّا فیلمی که حالات آدم رو مبعوث کنه یا تفکّر رو بشورونه ، خود به خود و به طریق اولی ( از باب چون که صد آمد نود هم پیش ماست ) سرگرمی رو هم تامین کرده
مطالب خوبی فرمودین ؛ طنز هم زبون جالبیه برای انتقال غیرمستقیم مقاصدی که میتونن تا حدودی عمیق هم باشن
به خودم برسم ، بعید میدونم حل نشده ای بمونه .
02-05-2015، 01:04 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
mimasam آفلاین
(ناظم انجمن)

موضوع‌ها: 109
اعتبار: 35
ارسال: #4
ممنون
فیلم خوب فیلمی هست که اول مخاطب داشته باشه و بعد هدف....
حالا چند نکته
1-بعضی فیلمها مخاطب خاص دارند و برای مخاطب خاص تولید شدند.... پس جذابیتش برای همین مخاطبان خاص باشه به هدف جذب مخاطبش رسیده ( حتی اگه مخاطبش یه نفر باشه) و بعضی فیلمها مخاطب عام... این فیلمها حتما نیاز دارند جذابیتی داشته باشند تا مخاطب را به دیدن فیلم ترغیب کنند.
2-اهداف: اهداف میتونه از نظر بعضیها خوب و بعضی ها بد تعبیر بشه ولی فیلم خوب (از نظر فیلم شناسی) فیلمی هست که اهداف مورد نظر رو تو فیلم پیاده کنه.....( مثلا بقول دوستمون توهین اقای فرهادی در چهارشنبه سوری).
3- اهداف واضح و اهداف زیرپوستی: هدفها میتونند تو فیلمها به صورت کاملا زیر پوستی تزریق بشند به نوعی که خود بیننده متوجه اون نشده باشه.

---کمدی های چارلی چاپلین واقعا معرکه هستند و هر لحظه جذابیتش با نکته هایی همراهه--
بجاي اينكه با يك تير چندين هدف رو نشانه رويد...هدف بزرگتري رو انتخاب ، و با چندين تير اون رو بزنيد
رنگ همه باشیم و در عین حال بی رنگ، مثل نور.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 02-26-2015، 10:26 PM، توسط mimasam.)
02-24-2015، 11:13 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
مسافر شب آفلاین
مسافر شب

موضوع‌ها: 50
اعتبار: 14
ارسال: #5
با سلام
فیلمی خوبه که علاوه برجذابیت، آموزنده هم باشد.
02-26-2015، 05:07 PM
ارسال‌ها پاسخ
گل پونه آفلاین
مدیر بخش شعرو ادب

موضوع‌ها: 83
اعتبار: 33
ارسال: #6
من تقریبا با ژانر مشکل ندارم. با ساخت مشکل دارم و فیلمنامه. مثلا تو ژانر تخیلی چند وقت پیش یه فیلم کلاسیک آمریکایی دیدم که خوشم اومد. یا فیلم گودزیلا یا ... اما از سری فیلمای هری پاتر خوشم نمیاد. کلا ژانر فانتزی و تخیلی برام جذاب نیست.
یا ارباب حلقه ها رو که خیلی ها دوست دارن اصلا نتونستم تا آخر ببینم. تو ایران فیلمای معنا گرا رو بهتر از بقیه میسازن. فیلمای معناگرای وطنی و ژاپنی رو زیاد می بینم.
کارگردانان وطنی فیلمای پلیسی و همینطور تخیلی رو اغلب نمیتونن خوب از آب در بیارن. همون بهتر که اصلا نسازن! پلیسی خارجی باشه دوست دارم.

به ژانر کمدی قبلا علاقه مند بودم. الان اصلا. فیلم کمدی محصول هر کجا میخواد باشه، ابدا نمی بینم. ایرانی باشه که دیگه اصلا و ابدا!Smile
اما تو قدیمیا همه فیلمای چارلی چاپلین رو دیدم و برخی آثار نورمن رو.

جز اثار ابراهیم حاتمی کیا ، ژانر دفاع مقدس رو هم نمی بینم . از بس که اخیرا شعاری شدن.
تاریخی خوب باشه حتما از دست نمیدم.
خیلی زیاد به فیلمای ترسناک و دلهره آور علاقه مندم. تقریبا فیلم ترسناک معروفی نیست که ندیده باشم.
و اولویتم در بین انواع سینمایی، فیلم مستنده. هیچی فیلم مستند و فیلم سازی مستند نمیشه. چون هیچی جذاب تر از نمایش واقعیت نمیشه.
ممنون از سوالتون
(آخرین ویرایش در این ارسال: 02-27-2015، 12:44 AM، توسط گل پونه.)
02-27-2015، 12:40 AM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
مسافر شب آفلاین
مسافر شب

موضوع‌ها: 50
اعتبار: 14
ارسال: #7
تا وقتی که فیلم ها با هدف تجاری ساخته می شوند ما فاتحه ی فیلم ساختن را خوانده ایم.
یکبار که داشتم پشت صحنه ی فیلم «سعادت آباد» را نگاه می کردم بعد از اینکه کارگردان کات داد، بلافاصله گفت: «عالیه، خوب فروش می کنه.»
این حرف یعنی چی؟ یعنی برای تجارت فیلم می سازند؟ یعنی چی خوب فروش می کنه؟
تا وقتی که اندیشه تجاری حاکم بر فضای فیلم سازی باشد باید فاتحه ی فیلم سازی را خواند.
در نقدی که چندسال پیش با موضوع «سینمای ایران تجاری یا فرهنگی» نوشته بنده منتشر شد به صراحت به این فاجعه هشدار دادم ولی افسوس که مورد کم لطفی مسئولان قرار گرفت.
من از آینده فیلم سازی و سینمای ایران بیمناکم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 02-28-2015، 06:23 PM، توسط مسافر شب.)
02-28-2015، 06:19 PM
ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان