امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اختتامیه تاسف بار فیلم فجر
نویسنده پیام
گل پونه آفلاین
مدیر بخش شعرو ادب

موضوع‌ها: 83
اعتبار: 33
ارسال: #1
اختتامیه تاسف بار فیلم فجر
جشنواره فجر امسال هم به پایان رسید. مثل هر سال یه عده تعریف کردن و روند سینمای ایران رو مثبت ارزیابی کردند و یه عده هم معتقد بودن "هر سال دریغ از پارسال"، من قضاوتی نمیکنم. فقط یه نکته برام تو مراسم اختتامیه خیلی جالب بود که خواستم با شما هم در میون بذارم و اون تفاوت مشهود برگزاری جشنواره و به خصوص مراسم اختتامیه ما با مثلا مراسم اسکار یا فستيوال کن یا ... بود. آشفتگی مراسم، بی حوصلگی حضار ، تکراری بودن همه چیز و بی نظمی و آنچه که من بی تفاوتی و بی ارزش کردن و بی احترامی مشهود به ساحت هنر و هنرمند مینامم
و بدتر از اون ، حتی لحن معترض و ناراضی برخی برندگان! برای من شخصا جالب و در عین حال دردناکه که در مراسم مشابه خارجی برندگان اغلب با لحنی صمیمانه و سپاسگزار ، از بهترین احساساتشون حرف میزنند و برندگان ما اغلب از هفت خوان دشوار و فتح قله قاف برای رسیدن به سیمرغ و کارشکنی ها ، ناحقی ها و اجحافات!
از جمله این برندگان نه چندان راضی از اوضاع سینما، که به هر شکل اعتراض خودشون رو به افزایش نقش نسبت های فامیلی و وابستگی های سیاسی در ساخت فیلم و پیشرفت سینما گران، ابراز کردند، ابوالحسن داوودی (برنده سیمرغ بهترین کارگردان)و نیکی کریمی برنده دیپلم افتخار چندین سال فعالیت هنری بودند.
02-12-2015، 11:59 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
طالب آفلاین
(کاربر فعال)

موضوع‌ها: 121
اعتبار: 40
ارسال: #2
RE: اختتامیه تاسف بار فیلم فجر
نگاه و درد خوبی داشتین .. آفرین
به خودم برسم ، بعید میدونم حل نشده ای بمونه .
02-13-2015، 11:05 AM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
sajjad آفلاین
عضو جدید
*

موضوع‌ها: 1
اعتبار: 4
ارسال: #3
RE: اختتامیه تاسف بار فیلم فجر
سلام.
به نظرم جشنواره کلا توهین به هنرمنده. اون چیزی که تو ذهن منه البته شاید هرگز قابل اجرا نباشه ولی به نظرم تنها راه افزایش احترامه. فیلم ها باید ساخته بشن، متناسب با دغدغه های سینماگر، متناسب با دغدغه های مردم. یعنی نقطه اشتراکی بین مردم و سینماگر که قاعدتا اگر دچار وابستگی به هر شکلش نشده باشه (به پول، به مقام، به خاله زنک بازی هایی که بعضیا بهش می گن سیاست و...) جزء مردمه. بعد جشنواره هایی بیان بر اساس فیلم های موجود، فیلم هایی رو برای جشنواره شون انتخاب کنن و از کارگردان و تهیه کننده محترم اون اثر بخوان که اثرش رو برای جشنواره بفرسته.

بد می گم؟
چون جشنواره در هر صورت دیگه از اسکار تا فیلم رشد، به نظرم یه جوری توهین به ساحت مقدس هنره.
گر آنها که می گفتمی کردمی
نکو سیرت و پارسا بودمی
02-16-2015، 07:49 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان