امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی فیلمهای خارجی مورد علاقه
نویسنده پیام
mimasam آفلاین
(ناظم انجمن)

موضوع‌ها: 109
اعتبار: 35
ارسال: #1
معرفی فیلمهای خارجی مورد علاقه
در این بخش فیلمهای مورد علاقه خارجی خود رو معرفی کنید.
سعی کنید معرفی مناسبی باشد تا معرف خوبی باشد.
بجاي اينكه با يك تير چندين هدف رو نشانه رويد...هدف بزرگتري رو انتخاب ، و با چندين تير اون رو بزنيد
رنگ همه باشیم و در عین حال بی رنگ، مثل نور.
01-07-2014، 11:35 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
mimasam آفلاین
(ناظم انجمن)

موضوع‌ها: 109
اعتبار: 35
ارسال: #2
RE: معرفی فیلمهای خارجی مورد علاقه
عصر مدرن Modern Times

یکی از شاهکارهای چاپلین که خیلی دوستش دارم. صامته ولی یه لحظه بی مطلب نیست .
اینم معرفیش
Modern Times
تهیه کننده و کارگردان : چارلی چاپلین
نویسنده : چارلی چاپلین
بازیگران : چارلی چاپلین ، بائولت گودارد
موسیقی : چارلی چاپلین
تاریخ اکران : 5 فوریه 1936
زمان : 87 دقیقه
[تصویر:  Modern-Times-1936-by-Charlie-Chaplin-ima....ir-04.jpg]
عصر جدید نام فیلمی کمدی و صامت به کارگردانی و نویسندگی چارلی چاپلین و محصول سال ۱۹۳۶ است.
عصر جدید تقلای «ولگرد» برای زندگی در دنیای مدرن و صنعتی است.این آخرین حضور شخصیت «ولگرد» چارلی چاپلین بر پردهٔ سینما بود.
[تصویر:  Modern-Times-1936-by-Charlie-Chaplin-ima....ir-02.jpg]
خلاصه داستان:
ولگرد (چاپلین) یک کارگر کارخانه است که کارش سفت کردن پیچ های یک قطعه ماشین آلات روی نوار نقاله می باشد. از او بعنوان یک موش آزمایشگاهی برای تست “ماشین غذا دهی بیلوز”، دستگاهی که بصورت خودکار به افراد در حین کار غذا می دهد با این شعار که “برای خوردن نهار توقف نکن،ازرقبا پیش باش”، استفاده می شود. پس از یک اختلال در کار ماشین،او تحت فشار دستگاه طاقت نمی آورد و….
[تصویر:  Modern-Times-1936-by-Charlie-Chaplin-ima....ir-07.jpg]
فیلم٬ اصلا قرار نیست بخندونه . حتی لبخند هم لازمه ش نیست. حداکثر یه انبساط ذهنی. فیلم گلایه کننده ایه. اما نکته جالب توجهش چهره ی بشاش و اکتیو چاپلینه که به شدت تضادش رو با زمینه ی اصلی فیلم نشون می ده. تا بشه بهتر به یه لایه زیر داستان دست پیدا کرد.
این مطلب به صورت اختصاصی برای مجله سینمارو نوشته شده و کپی برداری از آن به هر نحو بدون ذکر دقیق نام منبع و لینک پیگرد قانونی دارد .
بجاي اينكه با يك تير چندين هدف رو نشانه رويد...هدف بزرگتري رو انتخاب ، و با چندين تير اون رو بزنيد
رنگ همه باشیم و در عین حال بی رنگ، مثل نور.
01-08-2014، 08:32 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
mohammad آفلاین
عضو انجمن
*

موضوع‌ها: 7
اعتبار: 7
ارسال: #3
فيلم ارباب حلقه ها كه فوق العاده عجيبه كه من حس خاصي نسبت به اين فيلم دارم.

[تصویر:  th?id=H.5059163413808885&pid=1.7]

[تصویر:  lord-of-the-rings-the-two-towers-aragorn.jpg]

[تصویر:  lord-of-the-rings-the-two-towers-sam-frodo-gollum.jpg]

[تصویر:  th?id=H.4901194544056317&pid=1.7]
کسی که به تمرینهای بدنی می پردازد به هیچ دارویی نیاز ندارد
درمان او در جنبش و حرکت است.
(ابن سینا)
01-14-2014، 01:50 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
گل پونه آفلاین
مدیر بخش شعرو ادب

موضوع‌ها: 83
اعتبار: 33
ارسال: #4
سلام
من یکی یکی بهترین فیلم هایی رو که میشناسم میام میگم:

یه فیلم خیلی خوبی که چند وقت پیش از شبکه نمایش خودمون هم پخش شد:

فیلم سینمایی «حفره»...محصول دهه 60 سینمای فرانسه.

به کارگردانی :
ژاک بکر

با بازی:
میشل کنستانتین
فیلیپ لروی
ژان کراودی
مارک میشل

داستان چند تا زندانی که می خوان فرار کنن و از سلول خودشون یه تونل حدود 100 متر میزنن به فاضلاب زندان و ...

بقیشو خودتون ببینین...Smile

فقط مطمئن باشین فیلم خیلی قشنگیه
(آخرین ویرایش در این ارسال: 09-04-2014، 11:53 PM، توسط گل پونه.)
09-04-2014، 11:39 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
طالب آفلاین
(کاربر فعال)

موضوع‌ها: 121
اعتبار: 40
ارسال: #5
هرچی میبینمش سیر نمیشم
مگه میشه ببینمش و حال زار زار گریه نیاد
همین الآن که دارم ازش مینویسم دلم میخواد بشینم ببینمش
آزادی آزادی آزادی
زنده باد آزادی و استقلال
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D8%A...8%AF%D9%84
به خودم برسم ، بعید میدونم حل نشده ای بمونه .
12-02-2014، 09:14 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ
hasti آفلاین
(مدیر بخش روانشناسی)

موضوع‌ها: 65
اعتبار: 38
ارسال: #6
سلام

اول از همه عاشق فیلم ارباب حلقه هام...
دوم هری پاتر ...
سوم ماتریکس ...
چهارم جنگ ستارگان .....
و پنجم twilight .....

حالا به ترتیب یه کو چولو توضبح میدم, از ویکی پدیا ...

هری پاتر ...

هَری پاتِر (به انگلیسی: Harry Potter) نام مجموعه‌ای هفت گانه از رمان‌های سبک خیال‌پردازی است که توسط نویسندهٔ انگلیسی، جوآن رولینگ نوشته شده‌است. این کتاب‌ها به شرح ماجراهای یک جادوگر نوجوان به نام هری پاتر به همراه بهترین دوستانش، رون ویزلی و هرماینی گرنجر، در مدرسهٔ علوم و فنون جادوگری هاگوارتز می‌پردازند. بخش اصلی داستان پیرامون تلاش هری برای غلبه بر جادوگر سیاه، لرد ولدمورت است، که هدفش سرکوب کردن افراد غیرجادوگر، تحت فرمان درآوردن دنیای جادوگران و نابود کردن همه کسانی که در مقابل او ایستاده‌اند است که از جمله آن اشخاص هری پاتر است. اولین رمان از این سری کتاب در تاریخ ۳۰ ژوئن ۱۹۹۷ با عنوان هری پاتر و سنگ جادو منتشر شد، کتاب محبوبیت بسیار زیاد، تحسین فراوان و موفقیت تجاری را در جهان کسب کرد.[۲] این مجموعه همچنین برخی از انتقاداتی ازجمله نگرانی به طور فزاینده درباره لحنی تیره و تار را سهیم شده است. تا ژوئن ۲۰۱۱، کتاب ها درحدود ۴۵۰میلیون نسخه فروش داشته و به ۶۷ زبان دنیا ترجمه شده است.[۳][۴] و چهار کتاب پایانی این مجموعه به طور متوالی رکورد فروش سریعترین کتاب های جهان را دارد.

هری پاتر یک مجموعه با چندین ژانر، ازجمله فانتزی، گذرعمر(با عناصری از رمزآلود، هیجان انگیز، ماجراجویی، و عاشقانه )، که دارای بسیاری از معانی فرهنگی و این ارجاعات می باشد.[۵][۶][۷][۸] بر اساس گفته رولینگ، موضوع اصلی داستان مرگ است،[۹] هر چند چیزی که در درجه اول در نظر گرفته می شود کار ​​ادبیات کودکان است. همچنین بسیاری از موضوعات دیگر در این سری، مانند عشق و تعصب وجود دارد.[۱۰]

ناشران اصلی و اولیه از کتابسرای بلومزبری در انگلستان و انتشارات اسکولاستیک در ایالات متحده می باشند، کتاب از آن زمان به بعد توسط بسیاری از ناشران در سراسر جهان منتشر شده است. در اکتبر ۲۰۱۱، این مجموعه در فرمت های مختلف کتاب از طریق «پاترمور» منتشر شد. [۱۱] کتاب ها بصورت مجموعه ای هشت قسمتی توسط شرکت برادران وانر منتشر شده است، در این مجموعه کتاب هفتم در دو قسمت ساخته شده است، هری پاتر بالاترین مجموعه فیلم پرفروش در تمام دوران است. این مجموعه سرچشمه گرفته از چندین ابزار رسانه ای در کالا است. سود تجاری هری پاتر بیش از ۱۵ بیلیون دلار است.[۱۲

[تصویر:  sjyckphwn92g7vkr6f3g.jpg]

ماتریکس ...

ماتریکس (به انگلیسی: The Matrix) فیلمی اکشن علمی-تخیلی آمریکایی استرالیایی، به نویسندگی و کارگردانی واچوفسکی‌ها است که در سال ۱۹۹۹ اکران شد. در این فیلم بازیگرانی همچون کیانو ریوز، لارنس فیشبورن، کری آن موس، هوگو ویوینگ، جو پانتولیانو و گلوریا فاستر ایفای نقش می‌کنند. ماتریکس آمیزه‌ای از اکشن، هنرهای رزمی و یک فیلم‌نامه چندلایه است و یک جامعه پادآرمان‌شهر در آینده را به تصویر می‌کشد، که در آن درک واقعیت توسط انسان‌ها در دنیایی ساختگی به نام «ماتریکس» رخ می‌دهد، که به دست ماشین آلات هوشمند برای غلبه بر جمعیت انسان‌ها، شبیه‌سازی شده بود. این در حالی بود که حرارت و فعالیت‌های الکتریکی بدن انسان‌ها به عنوان منبع انرژی برای ماشین آلات محسوب می‌شد. در این بین یک برنامه‌نویس کامپیوتر به نام نئو، از این حقیقت آگاه شده و همراه با افراد دیگری که از این دنیای رویایی خود را رها کردند به شورشی علیه ماشین‌ها بر می‌خیزند. فیلم ماتریکس به داشتن محتوای سنگین و ساختار پیچیده فلسفی شهرت دارد. این فیلم همچنین نمونه‌ای از سبک سایبرپانک و علمی تخیلی به شمار رفته و شامل منابع متعددی از ایده‌ها و تفکرات فلسفی و مذهبی می‌باشد.

این فیلم نخستین قسمت از سه‌گانه ماتریکس به شمار می‌رود، که برنده ۴ جایزه اسکار در بخش‌های فنی بوده است. ماتریکس در ۳۱ مارس ۱۹۹۹ در آمریکا اکران شد و به طور کلی نظرات مثبتی از منتقدین فیلم دریافت نمود و توانست به فروشی جهانی معادل ۴۶۳ میلیون دلار دست یابد.

[تصویر:  dydj9dqeptbn3ctfnctp.png]

جنگ ستارگان ...

جنگ‌های ستاره‌ای (به انگلیسی: Star Wars)، که در ایران به نام جنگ ستارگان شناخته میشود، نام یک سه‌گانه فیلم در ژانرهای علمی-تخیلی و اکشن خلق‌شده توسط جورج لوکاس است. بعدها، فیلم‌های دیگری به عنوان ادامه‌ی این سه‌گانه ساخته شده‌اند. تاکنون در مجموع شش فیلم زیر عنوان جنگ ستارگان قرار دارند که البته هفتمین فیلم نیز در دست ساخت است.

جورج لوکاس کارگردان، تهیه کننده و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی، فیلمنامۀ هر شش قسمت این مجموعه را نوشته است؛ و قسمت‌های چهارم، اول، دوم و سوم را کارگردانی نیز کرده است. فیلم‌ها در دو استودیوی «آوای اسکای‌واکر»[۱] و «نور و جادوی صنعتی»[۲] ساخته و توسط فاکس قرن بیستم پخش شده‌اند.

قسمت‌های چهارم تا ششم در سالهای دهه هفتاد و هشتاد میلادی تولید شده‌اند و قسمت‌های اول تا سوم از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ میلادی، بر روی پردهٔ سینماها رفته‌اند. لوکاس دلیل این کار را مشکلات مالی ذکر کرده‌است. سه‌گانۀ اصلی (قسمت‌های چهارم، پنجم و ششم) از سه‌گانۀ دومین نقدهای مثبت بیشتری گرفته و به عنوان سه‌گانه برتر شناخته میشود.

«جنگ ستارگان» پرفروش ترین سری آثار سینمایی تاریخ هالیوود محسوب می‌شود، این سری فیلم مجموعاً چهار میلیارد دلار فروش جهانی داشته است این در حالیست که قسمت اول آن در سال ۱۹۷۷ اکران شد، زمانی که قیمت بلیت سینما فقط ٢/٢٣ دلار بود. با این وجود، فروش داخلی شش گانه «جنگ ستارگان» در آمریکا بیش از دو میلیارد دلار بوده است که از این لحاظ نیز در رتبه اول قرار دارد.

جنگ ستارگان از نظر رده‌بندی گونه‌ای، در رده خیال‌پردازی علمی قرار می‌گیرند. البته برخی عناصر موجود در فیلم باعث می‌شوند، فیلم در ردهٔ علمی-تخیلی (زیرسبک اپرای فضایی) نیز قرار بگیرد.

کتاب و کمیک‌های بسیاری بر اساس این مجموعه نوشته شده‌است، بازی‌های کامپیوتری، انیمیشین‌های تلویزیونی، کارت‌های بازی، کارت‌های تجاری و بسیاری محصولات تجاری دیگر نیز با الهام از این مجموعه ساخته شده‌اند. علاوه بر این صدها فن‌فیکشن بر اساس داستان اصلی نوشته شده که خیلی از آنها از نظر ادبی در حد قابل قبولی قرار دارند.

[تصویر:  nbm6cn125qpj9ghqq425.jpg]

و بالاخره twilight ...

گرگ و میش (به انگلیسی: Twilight) فیلمی محصول سال ۲۰۰۸ می‌باشد که براساس داستانی تخیلی و رمانتیک به همین نام ساخته شده است. در این فیلم کریستن استوارت در نقش بلا سوان و رابرت پتینسون در نقش خون‌آشامی به اسم ادوارد کالن نقش آفرینی می‌کنند.

نمایش این فیلم از ۲۱ نوامبر ۲۰۰۸ آغاز شد و در روز اول اکران توانست ۳۵.۷ میلیون دلار فروش کند. فیلم ماه نو (فیلم) ادامه داستان این فیلم است.

[تصویر:  u2nyz9e9o8ayriv8ixcf.jpg]

" واسه دیدن فیلم آخریه باید مث من شجاع باشین ...CoolSleepy "
[/i]
قلبِ من موقع اهدا به تو ایراد نداشت !!!
مشکل از توست اگر پس زده پیوندش را
12-02-2014، 11:57 PM
ارسال‌ها پاسخ
معصوم آفلاین
عضو انجمن

موضوع‌ها: 8
اعتبار: 9
ارسال: #7
این فیلم رو خیلی دوست دارم تاا به حال چندین بار دیدمش اولین باری که دیدمش کلــــــــــــــــــی گریه کردم نه فقط آخر فیلم با فیلم گریه کردم!..اصلا فکر نکنید فیلم گریه داریه!...

the legend of 1900 - افسانه‌ی ۱۹۰۰
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQv34l1e7HbnKiOerLQ-7p...UNQwfWAmQg]

[تصویر:  The%20Legend%20of%201900%20Movie%20Photo%208.jpg]
[تصویر:  66222adb63fbdf0bd97625954515445d.jpg]
کارگردان: جوزپه تورناتوره
فیلمنامه: تورناتوره، الساندرو باریکو – بر مبنای کتابی نوشته باریکو.
فیلمبردار: لایوش کولتای
موسیقی: انیو موریکونه
بازیگران: تیم رات، پرویت تیلر وینس، کلارنس ویلیامز...
سال ساخت:1998، رنگی،125 دقیقه.
سبک فیلم: درام
داستان در مورد شخصیه که تو کشتی به دنیا اومد ،تو کشتی عاشق شد ، تو کشتی زندگی کرد و تو کشتی مرد..._به انتخاب خودش_ اسمشم میذارن 1900 چون سال 1900 تو کشتی پیداش میکنن
جزئیات رو نمیگم که خودتون ببینید...
این دیا لوگ ها در آخر فیلم بین 1900 و دوستش که ازش درمورد نرفتنش به خشکی پرسیده بود رد و بدل شد:
شهرمون "لایت" هیچ وقت نمیتونی نهایتش رو ببینی. پایان! خواهش میکنم فقط میشه بهم بگی که کجا تموم میشه؟
همه چیز خوب بود منم خوشحال بودم با پالتویی که تنم بود خوش قیافه شده بودم
و پیاده شدم همه چیز تضمین شده بود.
مشکل این نبود. مکس چیزی که من دیدم منو متوقف نکرد
چیزی که ندیدم متوقفم کرد .متوجه میشی؟
چیزی که ندیدم انتهای اون شهر بود هیچ پایانی وجود نداشت
چیزی که ندیدم این بود که همه این چیزها کی و کجا جمع میشن و به پایان می رسن. پایان دنیا!
یه پیانو رو در نظر بگیر کلید ها شروع میشن و به پایان می رسن.
تعدادشون 88 تاست کسی بیشتر یا کمتر نمیگه کلیدها بی انتها نیستن ولی تویی که بی انتهایی و میتونی بی نهایت آهنگ بسازی من اینو دوست دارم و می تونم با هاش زندگی کنم
ولی تو منو جایی میبری و جلوی جشمهام چیزی میذاری که ملیونها ملیونها کلید داره مکس کلیدها پایانی ندارن اون کیبورد بی انتهاست و اگه اون کیبورد بی انتها باشه با اون کیبورد نمیتونی آهنگ بسازی.
روی صندلی اشتباهی نشستی
اون پیانوی خداست
خدای من فقط اون خیابونا رو دیدی هزاران هزار خیابون وجود داره چجوری میخوای یکیشو انتخاب کنی؟
یه زن... یه خونه... یه روش برای مردن
من توی این کشتی به دنیا اومدم و دنیا من رو نادیده گرفت و هر روز آرزوی 2000 نفر توی این کشتی جا می موند ولی همه چیز بین دماغه و عقب کشتی خلاصه میشد
من یاد گرفتم اینطوری زندگی کنم.
خشکی؟
خشکی کشتییه که برای من خیلی بزرگه مثل یه زنی که خیلی زیباست یه پلی که خیلی طولانیه
یه آهنگی که نمی دونم چجوری بسازمش
هرگز نمیتونم از این کشتی پیاده بشم هرگز نمیتونم از زندگیم بیرون بیام.
در نهایت از نظر بقیه من یه مرده ام

//
در ضمن تو نسخه فارسی فیلم نمیدونم چرا بعضی جاها حذف شده که اصلا نباید میشد..دیالوگ هایی که بین دو تا آقا رد و بدل شدن...و اینکه در کل فیلم موسیقی و نوازندگی هست..خودتون تصور بکنید...!
12-08-2014، 02:32 AM
ارسال‌ها پاسخ
طالب آفلاین
(کاربر فعال)

موضوع‌ها: 121
اعتبار: 40
ارسال: #8
آفرین
با افسانه ی 1900 موافقم
واقعاً گریه جا داره
منم اوّلین بار که دیدم روم اثر زیادی گذشت .. داغون شدم .. نزدیک به «مسیر سبز» اثرگذار بود
به خودم برسم ، بعید میدونم حل نشده ای بمونه .
02-04-2015، 09:58 PM
وب سایت ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان