اندیشگاه

نسخه‌ی کامل: آموزش طراحی واقع گرایانه از چهره
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
ابزارهای اولیه:

1_مدادهای طراحی
مدادهای طراحی که نوکی از جنس گرافیت دارند در انواع مختلف نرم و سخت هستند.مدادهایی که در مدرسه از آنها استفاده میکردیم HB بودند این علامتی است که نرمی مداد را با آن مشخص میکنند.هر چه عدد کنار B بزرگتر باشد نوک مداد نرم تر و هر چه عدد کنار H بزرگتر باشد نوک مداد سخت تر است.با مدادهای B خطوط نرم تر و پر رنگ تر و با مدادهای H خطوط کم رنگ و نازک تری میکشیم.مطابق با فشاری که به کاغذ وارد میکنید یا حتی جنس کاغذ و ذائقه تان نوع مدادتان را انتخاب کنید.البته مداد پیشنهادی B6،B2 و HB و H2 است.

[تصویر:  a01mgmi1ugkqd5d5kiws.jpg]
2_مداد پاک کن
یک پاک کن بزرگ که خوب پاک کند کافیست.بهتر است برای زیبایی کار و آسیب ندیدن کاغذ زیاد از این نوع پاک کن استفاده نشود.

3_پاک کن خمیری
کاربرد زیادی دارد چون بدون آسیب رساندن به کاغذ خیلی تمیز پاک میکند و اگر کثیف شد آن را ورز دهید و دوباره استفاده کنید.این نوع پاک کن دو کاربرد مهم دارد:اول هر جایی را که اشتباه کردید با آن تمیز کنید و دوم اینکه اگر بخواهید قسمتی را کم رنگ و یا نور ایجاد میکنید

[تصویر:  o62sp5pwtyv17du0n6lv.jpg]

4_پاک کن مدادی یا اتودی
این نوع پاک کن هم استفاده ی زیادی دارد و با توجه به استفاده، ضخامت مغز پاک کن رو انتخاب کنید.

5_محو کن
با دستمال کاغذی و یا کاغذ لوله شده میتوان خطوط یک طرح را محو کرد.حتی با پنبه ی فشرده هم همین کار را میشود انجام داد.اما محو کن آماده برای استفاده های هنری هست و با لبه ی پهن آن سطوح پوست را میتوان خیلی خوب کار کرد.

[تصویر:  cm2c74sx4h57z8ifugkm.jpg]

بنده استقبال میکنم حوا خانم
لطفا ادامه بدین ... تشکر
سلام حوا جان
من اینارو نمی دونستم
کلا یه مداد طراحی گرفتم با چند تا برگه A4
اینارو دیدم امیدوارتر شدم
یعنی من می تونم یه روزی نقاش بشم؟
از آرزوهای دیرینه ی منه
ممنونم خیلی می تونه اینجا مفید باشه
موفق باشی
سلام عزیزم
مرسی ، بخش جذابیه ادامه بده ......... :-)

رویا جان خواستن توانستنه ، زود باش فقط لحظه رو دریاب عزیزم.... موفق میشی
سلام
آقا طالب
ممنونم که همراهی میکنید

و رویای عزیزم
شک نکن با توانایی و شناختی که ازت دارم
میدونم میتونی.
هر چند من خودم شاگردی میکنم...
ولی هیچ وقت برای شروع دیر نیست
سپاس از مهربونیات

و مرجانم
خوشحالم همیشه کنارمی..
سپاس از همه اتون
1- اگه صلاح میدونید در مورد زیردستی هم توضیح بدین .
2- نظرتون در مورد طراحی با خودکار چیه ؟
3- آیا کاغذ ( صفحه و زمین رسم ) هم باید شرایطی داشته باشه ؟
1_تخته شاسی
2_برای شروع و این نوع طراحی خودکار مناسب نیست
3_برای طراحی با مداد کاغذ معمولی لازمه اما اگر کار با زغال باشه(سیاه قلم)
کاغذ اشتنباخ و یا فابریانو
(سایز مناسب تخته شاسی و کاغذ برای شروع A3 میباشد.)